مهمان گرامی خوش آمدی ! برای استفاده از تمام امکانات سایت ثبت نام کنید کنید .
 
 
مرجع مشاوران مالیاتی درتلگرام

خدمات الکترونیکی مالیاتی

شعار مرجع مشاوران مالياتي

خوش آمدید
نام کاربری:

کلمه عبور:


به خاطر داشتن

[ ]
[ ]
[ ]
آموزش و مشاوره شرکتها
مباحث تخصصی اشخاص حقوقی

آموزش و مشاوره حقوق
مباحث تخصصی حقوق
آموزش و مشاوره حقوق (0)

آموزش و مشاوره ماليات تكليفي

لینک های مباحث ماليات تكليفي
تمام گروه ها
قسمت آرشیو
نمایش جدیدترین مطالب

مباحث تخصصي ماليات تكليفي
»آموزش و مشاوره مالیاتهای تکلیفی (0)

ده مجموعه آموزش کاربردی مالیات به زبانی ساده برای همه

جهت خريد اين مجموعه آموزشي مبــــــلغ بیست هـــــــــــــزار تومان به شماره حساب 0107110234003 بانك ملي و شــــــماره كـــــــــارت جهت انتقال از كارت به كارت 6037997217868018 به نام ميثم بهلول بندي واريز و اطلاعات فيش واريزي را به همراه نام كاربري  به شماره 432123-9-0912 پیامک زده و يا از طريق فرم تماس سريع با مديريت در منوي بالاي سايت اطلاعات فيش واريزي را به همراه نام كاربري ارسال نماييد تا عضويت شما به اعضاي ويژه تغيير یابد آنگاه مي توانيد از مركز دانلود تمامي ده مجموعه آموزشي را از سايت مرجع مشاوران مالياتي ايران دانلود نماييد.


يك عنوان  از مباحث ارائه شده در يكي از ده مجموعه ي آموزشي(ماليات بر درآمد اشخاص حقوقي) به صورت نمونه در اين قسمت ارائه مي شود.


معافیت های مالیاتی  ماليات بر درآمد اشخاص حقوقی


مطابق ماده (2) ق.م.م: اشخاص زیر مشمول پرداخت مالیاتهای موضوع این قانون نیستند:

1-      وزارتخانه ها و مؤسسات دولتی؛

2-      دستگاه هایی که بودجۀ آنها وسیلۀ دولت تأمین می شود.

3-      شهرداری ها.

مطابق ماده (81) ق.م.م:

درآمد حاصل از کلیه فعالیتهای کشاورزی، دامپروری، دامداری، پرورش ماهی و زنبورعسل و پرورش طیور، صیادی و ماهیگیری، نوغان داری، احیای مراتع و جنگها، باغات اشجار از هر قبیل و نخیلات از پرداخت مالیات معاف می باشد (اشخاص برخوردار از معافیت در اینجا کلیه اشخاص حقوقی که در زمینه فعالیتهای کشاورزی اشتغال دارند می باشد)

مطابق تبصره (2) ماده (107) ق م م:

در مورد عملیات پیمانکاری در ایران (هر نوع کار ساختمانی، تأسیسات فنی و تأسیساتی که شامل تهیه و نصب موارد مذکور) در صورتی که کارفرما، وزارتخانه ها ، موسسات و شرکتهای دولتی یا شهرداریها باشند، آن قسمت از مبلغ قرارداد که از طریق خرید داخلی یا خارجی به مصرف خرید لوازم و تجهیزات می رسد مشروط بر آنکه در قرارداد یا اصلاحات و الحاقات بعدی، آن مبالغ لوازم و تجهیزات به طور جدا از سایر اقلام قرارداد درج شده باشد از پرداخت مالیات معاف خواهد بود. (اشخاص برخوردار از معافیت: اشخاص حقوقی خارجی و مؤسسات مقیم خارج از ایران)

مطابق تبصره (3) ماده (107) ق م م:

شعب و نمایندگی های شرکت های و بانک های خارجی در ایران که بدون داشتن حق انجام دادن معامله به امر بازاریابی و جمع آوری اطلاعات اقتصادی در ایران برای شرکت مادر اشتغال دارند و برای جبران مخارج خود از شرکت مادر وجوهی دریافت می کنند نسبت به آن مشمول مالیات بر درآمد نخواهند بود.

مطابق تبصره (4) ماده (107) ق م م:

در مواردی که پیمانکاران خارجی تمام یا قسمتی از پیمانکاری در ایران نسبت به هر نوع کار ساختمانی، تأسیسات فنی و تأسیساتی شامل تهیه و نصب موارد مذکور، و به پیمانکاران دست دوم اشخاص حقوقی ایرانی واگذار کنند معادل آن مبلغ از لوازم و تجهیزات مذکور در قرارداد دست اول که توسط پیمانکار دست دوم خریداری می گردد از دریافتی پیمانکار دست اول از پرداخت مالیات بر درآمد معاف خواهد بود.

مطابق ماده (108) ق.م.م.

در مورد شرکتهای بیمه: اندوخته هایی که مالیات آن تا تاریخ لازم الاجرا شدن این اصلاحیه پرداخت نشده در صورت انتقال به حساب سرمایه مشمول مالیات نخواهد بود. . . .

مطابق تبصره (5) ماده (109) ق.م.م

مؤسسات بیمه خارجی که با قبول بیمه اتکائی از مؤسسات بیمه ایرانی تحصیل درآمد می نمایند مشمول مالیاتی به نرخ دو درصد حق بیمه دریافتی و سود حاصل از سپرده مربوط در ایران می باشند. در صورتی که مؤسسات بیمه ایرانی در کشور متبوع مؤسسه بیمه گر اتکائی دارای معافیت بیمه بوده و از پرداخت مالیات بر معاملات اتکائی معاف باشند، مؤسسه مزبور نیز از پرداخت مالیات دولت ایران معاف خواهد شد.

مطابق بند (ب) ماده (111) ق م م:

انتقال دارایی های شرکت های ادغام یا ترکیب شده به شرکت جدید یا شرکت موجود حسب مورد به ارزش دفتری مشمول مالیات مقرر در ق م م نخواهد بود. ( اشخاص برخوردار از معافیت عبارتست از: شرکتهای ادغام شده)

مطابق بند (ج) ماده (111) ق م م:

عملیات ادغام یا ترکیب شده به شرکت جدید یا شرکت موجود مسئول مالیات دوره انحلال موضوع بخش مالیات بر درآمد قانون مالیاتها نخواهد بود. ( اشخاص برخوردار از معافیت عبارتست از: شرکتهای ادغام یا ترکیب شده)

مطابق ماده (132) ق م م:

در آمد مشمول مالیات ابرازی ناشی از فعالیتهای تولیدی و معدنی در واحدهای تولیدی یا معدنی در بخش های تعاونی و خصوصی که از اول سال 1381 به بعد از طرف وزارتخانه های ذیربط  برای آنها پروانه بهره برداری صادر یا قرارداد استخراج و فروش منعقد می شود، از تاریخ شروع بهره برداری یا استخراج به میزان هشتاد درصد (80%) و به مدت چهار سال و در مناطق کمتر توسعه یافته به میزان صددرصد (100%) و به مدت ده سال از مالیات موضوع ماده (105)ق.م.م معاف است ( اشخاص برخوردار از معافیت عبارتند از: واحد های تولیدی یا معدنی در غالب اشخاص حقوقی)

مطابق تبصره (3) ماده (132) ق.م.م:

کلیه تأسیسات ایرانگردی و جهانگردی دارای پروانه بهره برداری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هر سال از پرداخت پنجاه درصد (50%) مالیات متعلق معاف هستند. (اشخاص برخوردار از معافیت عبارتست از: اشخاص حقوقی که به امر سیاحتی و زیارتی مشغول هستند)

مطابق ماده (133) ق م م:

صد در صد درآمد شرکتهای تعاونی:

- روستایی، عشایری، کشاورزی، صیادان، کارگری، کارمندی، دانشجویان و دانش آموزان و اتحادیه های آنها از پرداخت مالیات معاف است.

مطابق ماده (134) ق م م:

درآمد حاصل از تعلیم و تربیت، مدارس غیر انتفاعی ابتدائی، راهنمائی، متوسطه، فنی و حرفه ای، دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و درآمد مؤسسات نگهداری معلولین ذهنی و حرکتی بابت نگهداری اشخاص مذکور که حسب مورد دارای پروانه فعالیت از مراجع ذیربط هستند و درآمد باشگاهها و مؤسسات ورزشی دارای مجوز از سازمان تربیت بدنی حاصل از فعالیت های منحصراً ورزشی معاف از پرداخت مالیات می باشند.

مطابق ماده (138) ق م م:

آن قسمت از سود ابرازی شرکت های تعاونی و خصوصی که برای توسعه و بازسازی و نوسازی یا تکمیل واحدهای موجود صنعتی و معدنی خود با ایجاد واحدهای جدید صنعتی یا معدنی در آن سال مصرف گردد از پنجاه درصد (50%) مالیات متعلق موضوع ماده (150) این قانون معاف خواهد بود مشروط بر اینکه قبلاً اجاره توسعه یا تکمیل یا ایجاد واحد صنعتی و یا معدنی جدید در قالب طرح سرمایه گذاری معین از وزارتخانه ذیربط تحصیل شده باشد. در صورتی که هزینه اجرای طرح یا طرح های یاد شده در هر سال مازاد بر سود ابرازی همان سال باشد و یا ازا هزینه طرح سرمایه گذاری کمتر باشد شرکت می تواند از معافیت مذکور در محاسبه مالیات سود ابرازی سال های بعد حداکثر به مدت سه سال و به میزان مازاد مذکور و یا باقی مانده هزینه اجرای کامل طرح بهره مند شود. ( اشخاص برخوردار از معافیت عبارتست از: شرکتهای تعاونی و خصوصی)

مطابق تبصره (3) ماده (138) ق.م.م:

کارخانه های واقع در محدوده آبریز تهران که تعداد کارکنان آنها کمتر از پنجاه نفر نباشند در صورتی که تأسیسات خود را کلاً به خارج از شعاع یکصد و بیست کیلومتری مرکز تهران انتقال دهند بر اساس ضوابطی که از طرف وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزارت ذیربط حسب مورد برقرار می شود تا ده سال از تاریخ بهره برداری در محل جدید از پرداخت مالیات بر درآمد ناشی از فعالیت صنعتی مربوط معاف خواهند بود. (اشخاص برخوردار از معافیت عبارتست از: شرکتهای تعاونی و خصوص)

مطابق بند (الف) ماده 139 ق.م.م: موارد ذیل از پرداخت مالیات معاف است:

موقوفات- نذورات – پذیره – کمکها و هدایای دریافتی نقدی و غیر نقدی.

آستان قدس رضوی، آستان حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع)، آستان حضرت معصومه(ع)، آستان حضرت احمد ابن موسی(ع) "شاه چراغ"، آستان مقدس حضرت امام خمینی(ره)، مساجد، حسینیه ها، تکایا، سایر بقاع متبرکه که بعهده سازمان اوقاف و امور خیریه می باشد.

مطابق بند (ب) ماده 139 ق.م.م: کمکها و هدایای دریافتی نقدی و غیر نقدی سازمان هلال احمر جمهوری اسلامی ایران از پرداخت مالیات معاف است. (اشخاص برخوردار از معافیت عبارتست از: سازمان هلال احمر اسلامی ایران)

مطابق بند (ج) ماده 139 ق.م.م: کمکها و هدایای دریافتی نقدی و غیر نقدی صندوق های پس انداز بازنشستگی و سازمان بیمه خدمات درمانی و سازمان تأمین اجتماعی و همچنین حق بیمه و حق بازنشستگی سهم کارکنان و کارفرما و جریمه های دریافتی مربوط توسط آنها از پرداخت مالیات معاف است. (اشخاص برخوردار از معافیت عبارتست از: صندوق های پس انداز بازنشستگی و سازمان بیمه خدمات درمانی و سازمان تأمین اجتماعی.)

مطابق بند (د) ماده 139 ق.م.م: کمکها و هدایای دریافتی نقدی و غیر نقدی مدارس علوم اسلامی از پرداخت مالیات معاف است. تشخیص مدارس علوم اسلامی با شورای مدیریت حوزه علمیه قم می باشد. ( اشخاص برخوردار از معافیت عبارتست از: مدارس علوم اسلامی.)

مطابق بند (هـ) ماده 139 ق.م.م: کمکها و هدایای دریافتی نقدی و غیر نقدی نهادهای انقلاب اسلامی از پرداخت مالیات معاف است. تشخیص نهادهای انقلاب اسلامی با هیات وزیران می باشد. (اشخاص برخوردار از معافیت عبارتست از: نهادهای انقلاب اسلامی.)

مطابق بند (و) ماده 139 ق.م.م: آن قسمت از درآمد صندوق عمران موقوفات کشور که به مصرف عمران موقوفات برسد، از پرداخت مالیات معاف است. ( اشخاص برخوردار از معافیت عبارتست از: صندوق عمران موقوفات کشور.)

مطابق بند (ح) ماده 139 ق.م.م: معافیت آن قسمت از درآمد موقوفات عام که طبق موازین شرعی به مصرف اموری از قبیل:

- تبلیغات اسلامی، تحقیقات فرهنگی، تحقیقات علمی، تحقیقات دینی، تحقیقات فنی، اختراعات، اکتشافات، تعلیم و تربیت، بهداشت و درمان، بنا و تعمیر و نگهداری مساجد، مصلاها، حوزه های علمیه و مدارس علوم اسلامی و مدارس و دانشگاههای دولتی، مراسم تغزیه و اطعام، تعمیر آثار باستانی، امور عمرانی و آبادانی، هزینه یا وام تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان.

کمک به مستضعفان و آسیب دیدگان حوادث ناشی از سیل، زلزله، آتش سوزی، جنگ و حوادث غیر مترقبه دیگر، مشروط بر این که درآمد و هزینه های مزبور به تائید سازمان اوقاف و امور خیریه رسیده باشد. ( اشخاص برخوردار از معافیت عبارتست از: موقوفات عام.)

مطابق بند (ل) ماده (139) ق م م:

فعالیت های:

انتشاراتی و مطبوعاتی، فرهنگی و هنری که به موجب مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می شوند.

مطابق تبصره (1) ماده (139) ق م م:

وجوهی که از فعالیت های غیر انتفاعی و به منظور پیشبرد اهداف و وظایف اشخاص موضوع این ماده از راه برگزاری دوره های آموزشی، سمینارها، نشر کتاب و نشریه های دوره ای و ... در چارچوب اساسنامه آنها تحصیل می شود و سازمان امور مالیاتی کشور بر درآمد و هزینه آ نها نظارت می کند. از پرداخت مالیات معاف است. ( فعالیتهای غیر انتفاعی مؤسسات فرهنگی و آموزشی از پرداخت مالیات معاف می باشند.)

مطابق بند (ط) ماده (139) ق م م: کمکها و هدایای دریافتی نقدی و غیرنقدی مؤسسات خیریه و عام المنفعه که به ثبت رسیده اند مشروط بر آنکه به موجب اساسنامه آنها صرف امور مذکور در بند (ح) این ماده شود و سازمان امور مالیاتی کشور بر درآمد و هزینه آنها نظارت کند، از پرداخت مالیات معاف می باشند. (اشخاص برخوردار از معافیت عبارتست از: مؤسسات خیریه و عال المنفعه)

مطابق بند (ی) ماده (139) ق م م: کمکها و هدایای دریافتی نقدی و غیرنقدی و همچنین حق عضویت اعضاء مجامع حرفه ای احزاب و انجمنها و تشکلهای غیردولتی که دارای مجوز و از مراجع ذی ربط باشند و وجوهی که بموجب قانون از درآمد یا حق الزحمه اعضاء آنها کسر و به حساب مجامع مزبور واریز می شود. (اشخاص برخوردار از معافیت عبارتست از: اعضاء مجامع حرفه ای احزاب و تشکلهای غیردولتی)

مطابق بند (ک) ماده (139) ق م م: موقوفات و کمکها و هدایای دریافتی نقدی و غیر نقدی انجمنها و هیئتهای مذهبی مربوط به اقلیتهای دینی مذکور در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مشروط بر اینکه رسمیت آنها به تصویب وزارت کشور برسد. (اشخاص برخوردار از معافیت عبارتست از: انجمنها و هیئتهای مذهبی مربوط به اقلیتهای دینی.)

بند (الف) ماده (141) ق م م:

معافیت 100% درآمد حاصل از صادرات محصولات تمام شده کالاهای صنعتی محصولات بخش کشاورزی ـ شامل محصولات:

- زراعی، باغی، دام و طیور، شیلات، جنگل و مرتع

و صنایع تبدیلی و تکمیلی آن و معافیت 50% درآمد حاصل از صادرات سایر کالاهایی که به منظور دست یافتن به اهداف صادرات کالاهای غیر نفتی به خارج از کشور صادر می شوند (فهرست کالاهای مشمول این ماده در طول هر برنامه به پیشنهاد وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی و بازرگانی ـ کشاورزی و جهاد سازندگی و وزارتخانه های صنعتی به تصویب هیأت وزیران می رسد. (اشخاص برخوردار از معافیت عبارتست از: صادر کنندگان محصولات بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی و تکمیلی آن تا پایان برنامه سوم توسعه موقوف الاجرا می باشد و طبق ماده 113 قانون برنامه سوم عمل خواهد شد)

مطابق بند (ب) ماده (141) ق م م:

معافیت 100% درآمد حاصل از صادرات کالاهای مختلف که به صورت ترانزیت به ایران وارد شده یا می شوند و بدون تغییر در ماهیت یا با انجام کاری بر روی آن صادر می شوند. (صادرکنندگان از پرداخت مالیات معاف می باشند)

مطابق ماده (142) ق م م:

درآمد کارگاههای:

فرش دستباف، صنایع دستی و شرکت های تعاونی و اتحادیه های تولیدی مربوطه از پرداخت مالیات معاف است. (اشخاص برخوردار از معافیت عبارتست از: شرکتهای تعاونی تولیدی و اتحادیه های تولید صنایع دستی)

مطابق ماده (143) ق م م:

معافیت 10% مالیات شرکتهایی که سهام آنها طبق قانون مربوط از طرف هیأت پذیرش برای معامله در بورس قبول می شود از سال پذیرش تا سالیکه از فهرست نرخها در بورس حذف نشده باشند در صورتیکه کلیه نقل و انتقالات سهام از طریق کارگزاران بورس انجام در دفاتر ثبت گردد. (اشخاص برخوردار از معافیت: شرکتهای پذیرفته شده در بورس)

 


«به وب سايت مرجع مشاوران مالياتي ايران خوش آمديد.» 

 

با سلام و تقدیم بهترین ها، برای شما ، که به دنبال بهترین ها هستید!

 

 

 

به وب سایت مرجع مشاوران مالیاتی ایران با بیش از پانزده سال سابقه مشاوره مالیاتی در ایران که توسط جمعی از نخبگان مالی و مالیاتی کشور راه اندازی شده است خوش آمدید.این وب سایت اولین مرجع مشاوره مالیاتی به صورت مجازی در ایران می باشد . در این سایت به صورت کاملا علمی و کاربردی با مباحث مالیاتی در ایران آشنا میشوید.صاحبان شرکتها ، موسسات ، اصناف ، دانشجویان ، اساتید ، حسابداران ، مدیران مالی ، مدیران عامل و تمامی افرادی که به نحوی با سیستم مالیاتی کشور در ارتباط می باشند میتوانند از خدمات این سایت استفاده نمایند.با توجه به تجربه چندین ساله تیم مرجع مشاوران مالیاتی ایران در تدریس دروس حسابداری مالیاتی و حسابرسی مالیاتی در دانشگاههای کشور و همچنین سابقه تجربی و عملی کارشناسان مرجع مشاوران مالیاتی ایران در موسسات مالی و مالیاتی کشور نیاز به مشاوره مالیاتی یکی از مهمترین ابزارهای فعالیتهای مالی و اقتصادی بشمار می رود. تمامی خدمات مشاوره مالیاتی در این وب سایت به صورت الکترونیکی به عزیزان ارائه میگردد. دوستان در صورت نیاز به راهنمایی میتوانند از طریق فرم تماس با ما سوالات و مسائل و مشکلات خود را با مدیریت وب سایت مطرح نمایند . و در صورت نیاز به مشاوره خصوصی نیز میتوانند با شماره تلفنهای موجود تماس حاصل نمایند تا کارشناسان مربوطه بتوانند راهنماییهای لازم را ارائه نمایند.
لازم به ذکر است برای استفاده بهینه از تمامی امکانات این سایت شامل مقالات و آموزشهای مرتبط باید ثبت نام نمایید.

 

با دانستن قوانین و مقررات مالیاتی میتوانید با حقوق خود آشنا شده و از پرداخت مالیاتهای سنگین و جریمه های آن رها شوید. ما آماده ایم تا با گروهی خبره و متخصص در وب سایت مشاوران مالیاتی ایران شما را با حقوق خود آشنا نماییم.

 

 

راهنما و مشاور وراث

راهنما و مشاور پیمانــــــــــــکاران

راهنما و مشاور شرکتهای داخلی وخارجی

راهنما و مشاور شما در تحریــــــر دفاتر قانونی

راهنما و مشاور صاحبان امـــــــــــلاک  و مستغلات

راهنما و مشاور شما در تنظیم اظهارنامه های مالیاتی

راهنما و مشاور همه مردم ایران در مبـــــاحث مختلف مالیاتی

راهنما و مشاور اساتید ودانشجویان رشته های حسابداری  و مدیریت

راهنما و مشاور کلیه صاحبان مشاغل و  شرکتها در پرداخت حقوق و دستمزد

راهنما و مشاور متقاضیان شرکت در آزمونهای تخصصی مالیاتی و حسابداران مستقل

راهنما و مشاور پزشکان ، متخصصان ، مهندسین ، وکلا،صاحبان مشاغل ، تجار ، اصناف و...

راهنما و مشاور دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری در تهیه پایان نامه های مرتبط با مباحث مالیاتی


چه كارهايي براي امور مالياتي خود بايد انجام دهيم؟

1-تنظيم دفاتر قانوني
2-تنظيم تخصصي اظهار نامه مالياتي
3-انجام كليه امور تخصصي حسابداري
4-دفاع مالياتي
5-معافيت مالياتي

آيــــــــا ميـــــــدانيــــــــد:

1-دفاتر قانوني چيست؟و به چه صورت نوشته مي شود؟
2-اظهارنامه مالياتي چيست؟ و چگونه تنظيم مي شود؟
3-حسابداري شركت چيست؟ و مراحل آن كدام است؟
4-دفاع مالياتي چيست؟و چگونه بايد انجام شود؟
5-چگونه مي توانم ماليات خود را معاف كنم؟براي پاسخ تمامي سوالات فوق كافي است ده مجموعه آموزشي كاربردي مالياتي را تنها به مبلغ بیست هزار تومان خريداري نماييد.جهت خريد اين مجموعه آموزشي مبــــــلغ بیست هـــــــــــــزار تومان به شماره حساب 0107110234003 بانك ملي و شــــــماره كـــــــــارت جهت انتقال از كارت به كارت 6037997217868018 به نام ميثم بهلول بندي واريز و اطلاعات فيش واريزي را به همراه نام كاربري  به شماره 432123-9-0912 پیامک زده و يا از طريق فرم تماس سريع با مديريت در منوي بالاي سايت اطلاعات فيش واريزي را به همراه نام كاربري ارسال نماييد تا عضويت شما به اعضاي ويژه تغيير یابد آنگاه مي توانيد از مركز دانلود تمامي ده مجموعه آموزشي را از سايت مرجع مشاوران مالياتي ايران دانلود نماييد.
و يــــــــــــــــــــا براي انجام موارد فوق با ما تماس بگيريد.تلفن تماس:432123-9-0912

 

 

 

 

نویسنده: مدیریت تاریخ ارسال: جمعه 25 مهر 1393 - 00:36:24 نظرات فعال نیست.  نسخه مناسب برای چاپ
مشاوره و وكالت مالياتي در سال 1393

همچنان كه اقتصاد دنيا روز بروز مثل سرعت نور در حال تغيير و تحّول و پيشرفت است و در قالب آن  شخصي (حقيقي و حقوقي) موفق است كه با علم و آگاهي و مطابق مقررات مربوطه حركت كند و بحث ماليات نيز در كنار اقتصاد هر جامعه بوده وبه نوعي به اين امر مهم مرتبط است ماليات، و نارسايئ قوانين و مقررات مالياتي، و همچنين عدم وجود فرهنگ كافي، و يا عدم آشنايي به قوانين و مقررات كه موجب عدم انجام وظيفه قانوني از سوي شهروندان هر جامعه مي شود و در نتیجه اكثريت اشخاص حقيقي و حقوقي افراد جامعه را در امورات تجارتي، و دولت را در وصول ماليات بحق و بموقع دچار مشكل فراوان مي نمايند.

در اينجاست كه دو واژه، تشخيص و مطالبه و وصول ماليات از سوي دولت ،تمكين و توافق و پرداخت ماليات از سوي مؤديان محترم ماليات رو در روي هم قرار می گیرند.

چرا وکالت مالیاتی:؟
درهر موضوعي كه بحث حق است ضايع شدن حق هم وجود دارد و در اكثر موارد تشخيص علي الرأس ماليات موضوع (ماده 97 ق.م.م ) كه در اكثريت قريب به اتفاق پرونده هاي مالياتي مرسوم است، ضايع شدن حق از مؤديان محترم نیز امری عادی می باشد.


مقایسه دستگاه مالیاتی و دستگاه قضایی:

یک مقايسه جزئي دستگاه مالياتي با دستگاه قضائي و با عنايت به اينكه پرونده مالياتي در ايران خيلي بيشتر از پرونده هاي قضايي است نتیجه اینکه بحث حق و حقوق و تضییع حقوق در دستگاه مالیاتی (بدلیل زیاد بودن) بیشتر از دستگاه قضا می باشد.دستگاه قضا از وجود قضات كه تربیت شده ویژه آندستگاهند و با تمام امكانات و حربه ها و مساعدت هاي قانوني در مراجع مختلف رسيدگي استفاده نموده و از حق مردم دفاع مي كنند و در مراحل مكرر صدور احكام از حكم بدوي گرفته يا ديوان عالي كشور تلاش می نمایند و باز اين همه حق ضايع مي شود و بحث وكيل و دفاعيات كامل مطرح می شود و حتی در بسیاری از کشورهای دنیا وکیل امری اجباری شده است.
ولي دستگاه مالياتي با اين همه ضعف و نارسايي و عدم امكانات كافي فقط با تشخيص علي الرأس يك مميز محترم مالياتي كه شايد وقت و نيرو و امكانات كافي نيز براي رسيدگي واقعي ندارد و یا عدم آشنايي مؤديان به وظايف قانوني خويش موجب تمكين و يا قطعي شدن موضوع (ماده 239 ق.م.م) شده و مودی ملزم به پرداخت ماليات غير واقعي مي شود.

به نظر مرجع مشاوران مالياتي بحث ماليات وحق وحقوق طرفين درآن خيلي فراترازدستگاه قضاست كه متأسفانه تاكنون چنین فرهنگي درجامعه ما ايجاد نشده كه افراد جامعه همانند پرونده كيفري و يا حقوقي قضايي خود در مورد پرونده مالياتي نيز به  دنبال مشاوره و وكيل مالياتي بگردند كه شايد هم پرونده مالياتي همين افراد خيلي مهمتر از پرونده قضايي باشد

مثال مالیاتی:


دو پرونده مالياتي را در نظر بگيريد كه هر يك هزار تومان ماليات دارد اگر يكي از آن با مشاوره و يا وكالت قانوني اقدام نمايد شايد با پانصد تومان پرداختي  مساله مالیات حل مي شود و ديگري كه اطلاعي از اين امر ندارد شايد با هزاروپانصد تومان نیز مالیاتش تمام نشود! ارقام را افزايش داده و محاسبه و قضاوت كنيد .
همكاران ما در مرجع مشاوران مالياتي با تجربه 15 سال امور مالياتي در وزارت امور اقتصادي ودارائي وسازمان امورمالياتي كشور و همچنين تجربه لازم، با اشرافيت كامل به پرونده های مالیاتی اعم از پرونده های ارث (موضوع ماده 19) و املاک، نقل و انتقالات، سرقفلی (موضوع ماده 59 قانون مالیات ها) نحوه تشخيص و مطالبه ماليات اشخاص حقيقي، حقوقي، بازرگاني، بانكداران واصناف وكسبه، آمادگي كامل جهت ارائه خدمات درتمام نقاط كشوربه دو بخش:


1- قبل از مطالبه ماليات : مشاوره مالي ومالياتي، درزمينه ثبت دفاتر، درآمدها، هزينه ها، اظهار نامه ها،ماليات تكليفي و وظايف مؤديان .

2- وكالتي، در زمينه انجام كليه امورات مالياتي مربوط به يك موضوع، يا عملكرد، ويا مدت دار، اعم از مراجعه به دارائي دراجراي مواد( 251،251،244،238 مكرر ق.م.م) توافق وتفاهم با رؤساي محترم ادارات مالياتي ويا تنظيم لوايح دفاعيه به هيأتهاي حل اختلاف مالياتي، شوراي عالي مالياتي،هيئت منتخب وزير دارائي ودرنهايت ديوان عدالت اداري مي باشد.

هزینه ها در سال 1393:

1-نرخ مشاوره مالیاتی تلفنی و آنلاین حداقل مبلغ یکصد هزار تومان می باشد.حتي الامکان مشاوره بصورت تلفنی و آنلاين بوده و با ارائه توضیحات کافی در مورد اسناد و مدارک و اوراق مالیاتی و همچنین قوانین و مقررات مربوطه و راه حل های متناسب شما را برای تعدیل مالیات و اطلاعات کافی امورات مالیاتی مربوطه را بر اساس تجربه چندين ساله برای حل مشکل شما به بهترین شکل در اختیار خواهيم گذاشت.

2- نرخ حق وكالت را بر اساس توافق طرفين وحجم كار تعيين، و بين 5 الي 10 درصد ماليات مطالبه شده متغير مي باشد. و پس از مشاوره لازم در بند قبلی در صورت نیاز به مذاکره حضوری و تنظیم قرارداد ضروری است که 10% حق وکالت بصورت علی الحساب بابت هزینه ایاب و ذهاب و اقامت در استانهای با فاصله دور پرداخت تا پس از بررسی اسناد و مدارک لازم و حجم کار اقدامات بعدی به عمل آید. از طريق تماس تلفني با شماره 09391360600 مي توانيد اطلاعات كافي را كسب و اعصاب خود را از بحث ماليات آرام كنيد.

3-در صورتي كه دانشجو و يا حسابدار و يا علاقه مند به آشنايي با مسائل مالياتي مي باشيد ميتوانيد از ده مجموعه آموزشي مرجع مشاوران مالياتي تنها با پرداخت مبلغ ده هزار تومان استفاده نماييد.

 

جهت خريد اين مجموعه آموزشي مبــــــلغ بیست هـــــــــــــزار تومان به شماره حساب 0107110234003 بانك ملي و شــــــماره كـــــــــارت جهت انتقال از كارت به كارت 6037997217868018 به نام ميثم بهلول بندي واريز و اطلاعات فيش واريزي را به همراه نام كاربري  به شماره 432123-9-0912 پیامک زده و يا از طريق فرم تماس سريع با مديريت در منوي بالاي سايت اطلاعات فيش واريزي را به همراه نام كاربري ارسال نماييد تا عضويت شما به اعضاي ويژه تغيير یابد آنگاه مي توانيد از مركز دانلود  تمامي ده مجموعه آموزشي را از سايت مرجع مشاوران مالياتي ايران دانلود نماييد.

نویسنده: مدیریت تاریخ ارسال: شنبه 9 فروردين 1393 - 21:32:35 نظرات فعال نیست.  نسخه مناسب برای چاپ
«ده مجموعه آموزش كاربردي ماليات براي همه تنها به مبلغ بیست هزار تومان»


ده مجموعه آموزش كاربردي ماليات براي همه تنها به مبلغ بیست هزار تومان


ماليات به عنوان يك هزينه اجتماعي كه شهروندان يك جامعه در قبال استفاده از امكانات و خدمات عمومي پرداخت مي كنند هر روزه از اهميت روزافزون تري برخوردار مي گردد و آگاهي و شناخت مردم از قوانين و مقررات مالياتي باعث جلوگيري از پرداخت مالياتهاي سنگين خواهد شد . در اين ميان قانون مالياتهاي مستقيم به عنوان ركن اصلي مجموعه قوانين مالياتي جاري كشور در زمره قوانين بنيادين محسوب مي گردد با اين وجود دانش مالياتي در كشورمان با وجود قدمت طولاني آن و تجربيات بسيار گرانبها در دو عرصه علم و عمل با چالش هاي جدي روبروست . فقدان زبان و درك مشترك بين استاتيد و دانشجويان و نيز خصوصاً در حوزه اجراء بين ماموران مالياتي و اطلاعات ناكافي در حوزه شناخت قانون و ارتباط آن با منبع مالياتي و شيوه هاي ناكارآمد در تدريس به علت عدم محتواي مشخص درسي و عدم طبقه بندي قانون ذكر شده در حوزه منابع مالياتي همه و همه موجبات چالش هاي جدي در فرآيند تكاملي نظام مالياتي كشور است براي رفع اين نارسايي ها نيازمند يك عزم ملي است تا در راستاي اهداف چشم اندار توسعه كشور چايگاه واقعي ماليات تحقق پذيرد. ليكن مجموعه حاضر به عنوان گامي كوچك در جهت توجه به ضرورت هاي فوق الذكر و شناخت هر چه بيشتر علاقه مندان به قانون مالياتهاي مستقيم در ارتباط با يك يك منابع مالياتي و سهولت دسترسي به مواد قانوني مرتبط با هر يك از منابع مالياتي تدوين گرديده است .

اما قبل از آغاز مطالب اصلي ، اشاره به چند نكته لازم است .

1- کتاب الکترونیکی حاضر با استفاده از سي سال تجربه عملي در امور مالياتي كشور به رشته تحرير درآمده و لذا با توجه به مشكلات عملي ماموران مالياتي و ساير علاقه مندان به اين گونه مباحث تنظيم گرديده است .

2- کتاب الکترونیکی حاضر در ده مجموعه تنظيم گرديده است :

مجموعه اول:کلیاتی درباره مالیات می باشد.

مجموعه دوم: که در خصوص مالیات بر درآمد اتفاقی به بحث قانونی و کاربردی آن پرداخته شده است.

مجموعه سوم: که در خصوص مالیات بر ارث و حق تمبربه بحث قانونی و کاربردی آن پرداخته شده است.

مجموعه چهارم: که در خصوص مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی و شرکتها به بحث قانونی و کاربردی آن پرداخته شده است.

مجموعه پنجم: که در خصوص مالیات بر املاک به بحث قانونی و کاربردی آن پرداخته شده است.

مجموعه ششم: که در خصوص مالیات بر درآمد املاک اجاری به بحث قانونی و کاربردی آن پرداخته شده است.

مجموعه هفتم: که در خصوص مالیات تکلیفی به بحث قانونی و کاربردی آن پرداخته شده است.

مجموعه هشتم: که در خصوص مالیات بر حقوق به بحث قانونی و کاربردی آن پرداخته شده است.

مجموعه نهم: که در خصوص مالیات بر سرقفلی به بحث قانونی و کاربردی آن پرداخته شده است.

مجموعه دهم: که در خصوص مالیات بر درآمد مشاغل به بحث قانونی و کاربردی آن پرداخته شده است.

3-مجموعه حاضر داراي پاورقي بسيار مفصلي است كه مي تواند براي كسب اطلاع بيشتر از ماليات مفيد باشد .

4- به منظور آزمون دانشجويان و محققان و اساتید و.. در پايان هر مجموعه نمونه سئوال هاي ذكر شده است كه پاسخ دادن دقيق به آنها گوياي درك مناسب از مطالب است .

5- علاوه بر پرسش و پاسخ مجموعه حاضر به ذكر مسائل مالياتي نيز پرداخته است كه با حل آنها مي توان آموخته هاي فصل را عملاً مورد تمرين و ممارست قرار داد .

6- مجموعه حاضر حاوي نمونه آراء شورايعالي مالياتي است كه در رابطه با مسائل و مشكلات پيش آمده در زمينه منبع اصلي ماليات و ارتباط آن با ساير مقررات مالياتي تهيه شده است كه به خودي خود موجبات اعتلا آگاهي و تعمق بيشتر علاقه مندان خواهد بود .

7- بديهي است مجموعه حاضر با وجود توجه كافي ، كاستي هايي نيز دارد . در اين خصوص از پيشنهادها و انتقادات صاحب نظران و علاقه مندان به موضوع استقبال مي كنيم .

تنها و تنها با پرداخت بیست هزار تومان ميتوانيد از تجربيات سي ساله اساتيد و متخصصان و خبرگان مالياتي براي مشاوره مالياتي استفاده نماييد.


مشاور مالیاتی شما

شامل دانستنیهای مالیاتی برای همگان

چگونه مالیات پرداخت نکنیم؟

چگونه مالیات کمتری پرداخت کنیم؟و از پرداخت جرایم سنگین مالیاتی فرار کنیم؟


تنها و تنها با خرید این مجموعه الکترونیکی میتوانید به تمامی اهداف مالی و مالیاتی خود برسید؟


جهت خريد اين مجموعه آموزشي مبــــــلغ بیست هـــــــــــــزار تومان به شماره حساب 0107110234003 بانك ملي و شــــــماره كـــــــــارت جهت انتقال از كارت به كارت 6037997217868018 به نام ميثم بهلول بندي واريز و اطلاعات فيش واريزي را به همراه نام كاربري  به شماره 432123-9-0912 پیامک زده و يا از طريق فرم تماس سريع با مديريت در منوي بالاي سايت اطلاعات فيش واريزي را به همراه نام كاربري ارسال نماييد تا عضويت شما به اعضاي ويژه تغيير یابد آنگاه مي توانيد از مركز دانلود  تمامي ده مجموعه آموزشي را از سايت مرجع مشاوران مالياتي ايران دانلود نماييد.

نویسنده: مدیریت تاریخ ارسال: دوشنبه 26 فروردين 1392 - 17:00:30 نظرات فعال نیست.  نسخه مناسب برای چاپ
كتاب قانون مالياتهاي مستقيم مخصوص موبايل

كتاب الكترونيكي قانون مالياتهاي مستقيم مخصوص موبايل جهت استفاده كاربران سايت در مركز دانلود قرار گرفته است. جهت دريافت اين كتاب و ساير مقالات آموزشي مي بايست در سايت ثبت نام نماييد.
نویسنده: مدیریت تاریخ ارسال: چهارشنبه 1 ارديبهشت 1389 - 19:17:09 نظرات فعال نیست.  نسخه مناسب برای چاپ
نمایندگی های مرجع مشاوران

دفتر مرکزی تهران:

تلفکس:

021-89774043

09129432123

نمایندگی استان ایلام:

جناب آقای حیدری نژاد

نمایندگی استان مرکزی:

جناب آقای شفیعی
نمایندگی استان کردستان:

سرکار خانم نظری
نمایندگی استان اردبیل:

سرکار خانم شیرین وند

نمایندگی استان خراسان رضوی:

جناب آقای مرادیان
نمایندگی استان فارس:

سرکار خانم مخبری

نمایندگی استان قم:

جناب آقای دلیار

نمایندگی استان خراسان شمالی:

جناب آقای مرادیان
نمایندگی استان کرمان:

سرکار خانم مخبری

نمایندگی استان خراسان جنوبی:

جناب آقای مرادیان

نمایندگی استان البرز:

جناب آقای محمودی

نمایندگی استان گلستان:

جناب آقای علیرضا فتاحی

نمایندگی استان مازندران:

جناب آقای اصغر امیریان

نمایندگی استان سیستان و بلوچستان:

جناب آقای مهدی خانی
شماره سامانه پیامکی:

50002199006496


ارتباط شماتبادل لينك با مرجع مشاوران مالياتي

(ثبت لینک شما در این قسمت)
آمار بازديد روزانه سايت


نمایش وضعیت در یاهو


تمام حقوق این سایت برای مرجع مشاوران مالياتي ايران محفوظ می باشد.
 
اخبار روز اقتصادي

جديدترين اخبار اقتصادي 
Hosted By : Centerhost.ir AND Support By : Iran-team.com